Rewolucyjna metoda polegająca na aplikacji taśmy o właściwościach zbliżonych do skóry ludzkiej. Polega na bezpośrednim oddziaływaniu na skórę i mięśnie objęte procesem chorobowym. Poprzez odpowiednią aplikację taśmy wpływamy na zmniejszenie patologicznych napięć i na poprawę funkcji, poprzez aktywację endogennego (wewnętrznego) systemu znieczulania.

Kinesiologytaping stanowi dobrą alternatywę dla innych metod usprawniania i walki z bólem, gdyż właściwie nie posiada żadnych przeciwwskazań do jej stosowania (wyjątkiem są zmiany skórne). Metoda ta daje znakomite rezultaty w walce z obrzękami i zastoinami limfatycznymi oraz skutecznie przyczynia się do zmniejszenia stanów zapalnych poprzez poprawę mikrokrążenia, a także zmniejszenia nacisku na receptory skórne.

Różnorodność aplikacji daje szeroki wachlarz możliwości zastosowania kinesiology tapingu w sporcie (kontuzje mięśniowo-stawowe) a także w schorzeniach ortopedycznych, neurologicznych, w terapii pooperacyjnej, terapii bólu i wielu innych takich jak : bóle pleców, skręcenia stawów, łokieć golfisty, tenisisty, bóle kolan, itp.