To zwarty system zajmujący się leczeniem odwracalnych zaburzeń czynności narządu ruchu. W celu uskutecznienia terapii dużą uwagę przywiązujemy do diagnostyki, która gwarantuje dotarcie do przyczyny, a nie tylko do objawów choroby. Na bazie licznych testów funkcjonalnych dostosowujemy terapię indywidualnie dla każdego pacjenta. Samą terapię ukierunkowujemy na struktury odpowiadające za pojawienie się dysfunkcji w tym przede wszystkim bólu.
 
W terapii manualnej bodźcami są zabiegi biochemiczne i odruchowe w postaci mobilizacji i manipulacji, które są całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Mają one szerokie zastosowanie w leczeniu takich dolegliwości jak: bóle kręgosłupa, bóle odkręgosłupowe promieniujące do kończyn, bóle na tle przeciążeniowym i zwyrodnieniowym, bóle kolan, bioder, barków, migreny oraz inne zaburzenia przebiegające z intensywnym odczuwaniem bólu.
 
Ciągła współpraca z pacjentem oraz jego zaangażowanie w postaci systematycznie wykonywanych ćwiczeń w domu dopełnia cel terapii i zapobiega szybkim nawrotom dolegliwości.